Menu

Zakupolandia

Blog poświęcony zakupom i okazjom.

Świąteczne ceny.

olao86

  Tydzień przed świętami jest jak zawsze okresem wzmożonej bieganiny po sklepach. Zakupy świąteczne to tradycja i gwarancja przyjemnie spędzonych świąt na zajadaniu się ulubionymi potrawami.

  Wszystkie sklepy z powodu świąt stają na głowie, aby zapewnić swoim klientom wszystkie potrzebne produkty, a rywalizacja między sklepami i producentami o klienta doprowadza do niezwykłych ofert o niższych cenach i do ciekawych promocji. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i reklamy internetowe są pełne propozycji, a odnalezienie tych najbardziej opłacalnych może okazać się cenne, w myśl zasady,

"Po co płacić więcej, skoro można zapłacić mniej?"

  Najczęściej reklamowanym produktem spożywczym są oczywiście jajka, bez których nie obejdzie się żaden dom podczas Świąt Wielkiej Nocy, jest także cały asortyment gadżetów i ozdób związanych ze świętami, czyli kolorowe pisanki, koszyki, maskotki kurczaków, zajączków i cukrowe baranki, bazie i pocztówki okolicznościowe. Ten uroczy zwyczaj kupowania upominków świątecznych przypomina nawet najbardziej zapracowanym, że czas świąt to czas odpoczynku i zabawy.

    Rywalizujące ze sobą hipermarkety Tesco, Real, Kaufland, Inter Marche i Carrefour prowadzą swoisty wyścig o klienta.

  Walka rozgrywa się na ceny i reklamy, wygrywa ten kto lepiej zaprezentuje swoje produkty w opłacalnych dla obu stron cenach. Porównanie tych firm nie jest łatwe. Po zapoznaniu się z cenami wszystkich sklepów dochodzimy do wniosku, że klient każdego z wymienionych sklepów wyda podobne sumy, ponieważ sklepy stosują rotację cen i produktów. Podczas gdy jeden produkt jest w niskiej cenie, to inny równie potrzebny produkt jest w wyższej cenie, co powoduje całościowe wyrównanie się cen całej siatki zakupów wykonanych w każdym z porównywanych sklepów.

 Przy porównaniu cen jajek wygrywa Inter Marche, ponieważ jedno jajko w Inter Marche kosztuje 0,19gr., w Tesco kosztuje 0,25gr., w Kaufland, Real i Carrefour 0,31gr., a dla klientów "Eco" są drogie jaja od kur wolnego chowu, czyli od tak zwanych "szczęśliwych kur" w cenie 0,65gr. za sztukę. Natomiast przy porównaniu cen innych produktów spożywczych, jak na przykład sery, szynka, chleb i majonez wygrywa Tesco, a tuż za nim plasuje się Kaufland.

 

jaja6jjj

© Zakupolandia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci