Menu

Zakupolandia

Blog poświęcony zakupom i okazjom.

Sklep w telefonie.

olao86

tel_z_aplikacjami1

Zakupy przez telefon, to nic nowego, ale sklepy w telefonie to nowość.

  Wszyscy od lat byliśmy przyzwyczajeni do składania różnych handlowych zamówień przez telefon. Zamawialiśmy pizze, napoje, taksówki, rezerwowaliśmy hotele i transport kolejowy przy użyciu telefonu. Od zawsze był to bardzo wygodny i pewny sposób zleceń handlowych i usługowych.

  Cywilizacja technologiczna jednak dla właściwej sobie sile rozwoju posunęła się znacznie dalej. Stworzono aplikacje na telefony komórkowe, które są sklepami internetowymi na ekranie monitora telefonu komórkowego.

  Aplikacja to stworzony przez programistów małej wielkości program, przy pomocy którego możemy skontaktować się ze sklepem internetowym. Wewnątrz sklepu możemy swobodnie obejrzeć cały asortyment oferowany do sprzedaży za pomocą kolorowych i wyraźnych zdjęć wraz z ich opisem i cenami i przemieszczać się po sklepie do kolejnych działów. Każda aplikacja posiada także bardzo przydatny gadżet, jakim jest wyszukiwarka produktów, a więc wystarczy wpisać czego poszukujemy, aby wyszukiwarka skierowała nas prosto do artykułu o wpisanej do niej nazwie.

  Po zdecydowaniu się na zakup określonego towaru wystarczy zgłosić sklepowi chęć zakupu klikając w odpowiednią ikonę na monitorze, która przekieruje nas do "Koszyka zleceń" i wpisać wymagane informacje niezbędne do dokonania transakcji, takie jak adres na jaki ma być dostarczony towar. Dokonać zapłaty za towar za pomocą swojej karty płatniczej lub przelewu zleconego za pośrednictwem naszego banku, z którym łączy nas także aplikacja sklepu lub wybrać opcję zapłaty przy odbiorze towaru. Cały proces zakupów trwa kilka minut.

  Na dostarczenie artykułu zakupionego zwykle czekamy jeden lub dwa dni. Kurier zjawia się z towarem w naszym domu w dogodnym dla nas terminie, który ustala z nami telefonicznie. Transakcje przez internet są pewne, łatwe i bezpieczne, a na zwrot towaru mamy aż 10 dni, w razie gdyby towar nie spełniał naszych oczekiwań. Wówczas należy odesłać zwracane artykuły za pośrednictwem poczty, a sklep dokonuje zwrotu gotówki.

  Jest to najprostsza jak dotąd forma zakupów, a wybór towarów jest łatwiejszy niż w sklepach stacjonarnych, gdzie musimy przemierzać kilometry powierzchni sklepowych, a i tak możemy przeoczyć poszukiwany produkt.

© Zakupolandia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci